Устойчиво строителство - 3 иновации в строителството

Устойчиво строителство: повторно използване и намаляване

Световният съвет за изграждане на устойчиво развитие заяви, че сградите съставляват 40% от световното потребление на енергия – което е повече от транспорт.

Устойчивото строителство се превърна в огромен хит с много стимули за бизнеса да разработва нови технологии и продукти, за да помогне на сградите да придобият необходимите стандартни кодове.

3 зелени иновации в устойчиво строителство

Зелени покриви

Подобренията в зелената сграда не се фокусират само върху структурата или системите на сградата. Добавянето на зелен покрив или жива стена е стъпка към създаването на зелена сграда и устойчиво строителство.

Зелените покриви не са нови. Но тези, които сме виждали в миналото (например тези във Вавилон), са просто естетически приятни, не функционални, каквито са сега. Днешният зелен покрив прави търговската сграда по-екологична, като изолира сградата и намалява разходите за отопление и охлаждане.
Биологичните канали или живите стени отразяват слънчевата радиация и подобряват качеството на въздуха чрез абсорбиране на въглероден диоксид и освобождаване на кислород и абсорбиране на дъждовна вода, която иначе би била оттичана.

Двойни водопроводни системи

Тази водопроводна система, известна още като двойна тръбопроводна система, е проектирана специално за опазване на водата.
Двойната водопроводна система разделя водата на два вида: питейна и регенерирана, която някога е била отпадъчна или отпаднала. Водата се преработва, за да се отстранят всички твърди отпадъци и без вредни бактерии преди да се използва.

Рециклирана и устойчива изолация

Търговската сграда трябва да бъде добре изолирана, за да бъде считана за енергийно ефективна. Но когато мислим за изолация на сградата, мислим за розовото, сърбящо фибростъкло. Това не е точно устойчив материал за строителството, тъй като фибростъклото освобождава дразнещи и потенциално вредни изпарения.

Решението? Рециклирана и устойчива изолация.

Устойчивото развитие не свършва, когато строителството свърши. Уверете се, че сградата ви функционира и поддържа правилно, за да гарантира оптимална работа.